Rozšířená realita na míru

Rozšířená realita nabízí unikátní způsob, jak prezentovat produkty, oživit prohlídku hradů a muzeí nebo zefektivnit školení ve firmě či výuku ve škole. Uplatnění nachází rovněž v marketingu, logistice, medicíně, vojenství, umění, architektuře a dalších oborech.

 

V Tasty Air tvoříme aplikace s rozšířenou realitou pro firmy, průmyslové závody, turistické objekty a další klientelu. Ve výsledku tak dokážeme zefektivnit vaše výrobní, logistické a vzdělávací procesy, zatraktivnit prohlídku památek, a přilákat více návštěvníků.

Co je to rozšířená realita (AR)?

Rozšířená realita neboli AR (Augmented Reality) představuje obraz okolního světa „rozšířený“ o počítačem vytvořené objekty, jako jsou texty, 2D a 3D animace, videa, vizuální efekty aj.


V praxi to vypadá tak, že si na svém smartphonu či tabletu s pomocí foťáku nebo chytrých brýlí zobrazíte okolní prostor, který je obohacený o digitální modely produktů a strojů, historickou podobu hradu, mluvící historické postavy, zajímavé informace o daném místě apod.


Rozšířená realita dobře slouží v komerčním i nekomerčním sektoru, prodává, vzdělává, pomáhá a baví uživatele napříč generacemi.


V Tasty Air se specializujeme na vývoj AR aplikací pro klienty z cestovního ruchu, průmyslu či vzdělávání, ale rádi se chopíme nových výzev.

Rozšířená realita je technologií budoucnosti, kterou už dnes máme na dosah.
Líbí se Vám a chcete vědět víc? Ozvěte se nám.

Tvoříme aplikace s rozšířenou realitou na míru

V Tasty Air vyvíjíme aplikace s AR pro firmy a průmyslové závody (Váhala), turistická centra, muzea a památky (Zborovský hrad, TIC Brno). Každý produkt navrhujeme tak, aby navazoval na vaše konkrétní cíle a naplnil potenciál projektu.

 

Naše aplikace dokázaly zlepšit výrobní procesy, zkvalitnit trénink pracovníků nebo zvýšit návštěvnost a popularitu turistických objektů – viz Reference.

 

Rádi připravíme unikátní aplikaci i pro váš projekt, zasvětíme vás do technických detailů AR a společně navrhneme konkrétní podobu appky.

 

Díky zkušenostem a know-how vás provedeme celým procesem od A do Z – poradíme vám ohledně financování, provedeme vstupní analýzy, závěrečná testování, zajistíme servery i hosting a pomůžeme s propagací.

Vyvíjíme AR aplikace pro iPhony i Androidy

Naše aplikace s AR fungují na mobilním telefonu s iOS i Android, ve webovém rozhraní, na počítači a tabletu, stejně jako při použití herní konzole nebo chytrých brýlí. Aplikace s rozšířenou realitou vyvíjíme v enginu Unity, a umíme je portovat na jakékoli zařízení.

 

Nejčastěji však klienti poptávají tvorbu mobilní aplikace s AR na míru. Moderní smartphony totiž disponují fotoaparátem, čtečkou QR kódů i GPS navigací, což pro zobrazení rozšířené reality zpravidla stačí. Při vývoji vždy klademe důraz na principy UX/UI, intuitivní ovládání a responzivní zobrazení na různých displejích.

Proč má rozšířená realita zářnou budoucnost?


 Více interakce generuje vyšší zisky – AR dokáže lépe zaujmout i udržet naši pozornost, a lidé jsou tak ochotni strávit více času prohlídkou památky nebo zkoušením produktu. Aplikace s AR funguje jako účinný marketingový nástroj.


■ AR pomáhá a vzdělává – a to v každodenním, praktickém životě: při nákupu nábytku, prohlídce muzejní expozice a stále častěji ve škole, dopravě nebo zdravotnictví.


■ Moderní technologie hrají AR do noty – očekávaný rozmach chytrých brýlí, 5G sítě nebo wearable devices umožní rozvinout a plně zužitkovat potenciál rozšířené reality.


■ Dynamicky rostoucí trend – zatímco před pár lety o AR sotvakdo slyšel, dnes zažívá strmý růst a těší se zájmu jak samotných uživatelů a firem, tak investorů.

rozšířená realita aplikace 1

Nezávazná poptávka

5 možností, jak zužitkovat AR aplikaci v komerčním i neziskovém sektoru

Oslovily vás možnosti rozšířené reality? Zajímá vás, zda a jak byste VR mohli uplatnit pro svůj projekt?

 

Podívejme se na modelové příklady využití aplikací s AR v komerční i neziskovém sektoru:

1. AR v průmyslu

Firmy a závody nejčastěji využívají rozšířenou realitu pro trénink zaměstnanců. AR umožňuje simulovat pracovní úkony, plasticky znázornit fungování přístrojů, zobrazit produkty na displeji a efektivně zasvětit pracovníky do firemních procesů a prostředí.

2. AR aplikace v cestovním ruchu a turismu

Hrady, zámky, muzea, informační centra a další objekty mohou díky AR nabídnout prohlídku plnou interaktivních zážitků, mluvící historické postavy, dobová vyobrazení staveb, 3D modely dinosaurů, jakož i hry, kvízy a videa.

3. AR aplikace ve vzdělávání a školství

Interakce, autenticita, záživnost a efektivita – rozšířená realita nachází stále větší uplatnění při výuce předmětů jako fyzika, chemie, geometrie a mnoha dalších, stejně jako při praktické výuce ve škole a firemním prostředí.

4. VR v marketingu a e-commerce

AR přináší jedinečné možnosti pro prezentaci produktů a interakci s nimi. Se smartphonem v ruce si vyzkoušíte, jak vám sluší oblečení z e-shopu, zobrazíte si obsah balení, aniž byste museli otevřít krabici, nebo se podíváte, jak nábytek zapadne do vašeho interiéru.

5. AR aplikace v medicíně, dopravě, herním průmyslu a dalších odvětvích

V Tasty Air razíme nové cesty, jak aplikovat rozšířenou realitu v dalších, mnohdy inovátorských projektech a neprobádaných oblastech. Rádi s vámi zkonzultujeme možnosti AR pro váš projekt v oblastech medicíny, fitness, dopravy a letectví, ale i PC a video her nebo v herním průmyslu.

Jaký je rozdíl mezi virtuální (VR) a rozšířenou (AR) realitou?

Zatímco virtuální realita (VR) přenáší člověka do zcela umělého, simulovaného prostředí, rozšířená realita (AR) je založena na  skutečném světě kolem nás, který je obohacen o nové prvky v podobě grafiky, 3D modelů postav a věcí, videí apod. Podle nepsané definice je virtuální realita ze 75 % virtuální a z 25 % reálná, rozšířená realita pak z 25 % virtuální a ze 75 % reálná. Pro  zobrazení rozšířené reality zpravidla vystačíme s chytrým telefonem či tabletem, virtuální realita vyžaduje speciální brýle, sluchátka a techniku.

V praxi se prvky rozšířené a virtuální reality často prolínají a finální aplikace využívá obě technologie.

Také aplikace z naší dílny mnohdy kombinují oba principy uchopení reality pro co nejefektivnější praktický přínos.

Napište nám

Povinné pole.
Povinné pole. Špatně zadaný email.
Povinné pole.
Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme. Ozveme se vám co nejdříve.
Omlouváme se ale došlo problému, vaše zpráva nebyla odeslána. Zkuste prosím napsat na mail vojtech@tastyair.cz přímo ze svého emailového klienta. Děkujeme.